nazev oddilu

Úvodní schůzka

Úvodní schůzka šachového kroužku se uskuteční 21.9.2017 od 16.30 hod. v malém sále Kulturního domu. Šachový kroužek však bude probíhat v pondělí a to od 25.9.2017 od 16.30 hod.

Kroužek 17.4.2017

Šachový kroužek 17.4.2017 odpadá. Všem přejeme hezké velikonoce :-).

Turnaj v Milovicích

Všechny přátelé šachové hry upozorňujeme, že letošní turnaj v Milovicích se uskuteční 15.10.2016 ve velkém sále Kulturního domu. Turnaj je určen nejen pro děti, které připisují body do regionální žákovské ligy, ale letos i pro dospělé :-)

Začínáme 12.9.2016

Šachový kroužek zahajuje svoji činnost ve školním roce 2016/2017 12.9.2016,v naší obvyklé hrací místnosti (malý sál Kulturního domu) v 16.30 hod.. Rádi opět uvidíme naše "ostřílené šachisty", ale i nové děti, které šachy naučíme :-).

Antonín Pešek na ME

Divokou kartu pro účast na Mistrovství Evropy v Praze obdržel Antonín Pešek v kategorii H 10. Budeme držet palečky :-)

Řešitelská soutěž

Každoročně naši vedoucí připravují řešitelskou soutěž diagramů pro děti. Řešením jednotažek a vícetažek se děti zdokonalují ve hře. Pro nejlepší jsme letos připravili medaile s titulem Nejlepší řešitel šachových diagramů. Děti soutěžily ve dvou kategoriích-začátečníci a pokročilí, ti co získali plný počet, byli odměněni.

Nejlepšími řešiteli se stali:

Radek Čihák

Jana Čiháková

Antonín Pešek

Marek Laniak

Valentýna Mullerová

Josef Kolář

Daniel Hock

Všem úspěšným řešitelům blahopřejeme.

Oddílový přebor 2015/2016

Letošní oddílový přebor jsme začali hrát v květnu systémem každý s každým, s vyhlášením ve 2. kategoriích-déle hrající a začátečníci.

Kategorie déle hrajících měla toto pořadí:

1. místo Antonín Pešek

2. místo Markéta Šídlová

3. místo Marek Laniak

Kategorie začátečníci:

1. místo Martin Šoltés

2.místo Ondřej Svátek

3. místo Pavel Landa

Všechny děti obdržely ceny, nejlepší pak krásné medaile.

Krajským přeborníkem je Toník

Krajský přebor Středočeského kraje se uskutečnil 25-26.6.2016 v Říčanech.Historicky prvním krajským přeborníkem našeho mladého oddílu se stal v kategorii HD 10 Antonín Pešek, který získal 8,5 bodu z 9 možných, 11. místo v kraji v kategorii HD 12 obsadil Marek Laniak se 4,5 body z 7 možných. Blahopřejeme :-).

Konečné pořadí RŽL

Turnajem v Českém Brodě skončila regionální žákovská liga a nejlepší hráči v jednotlivých kategoriích HD 10, HD 12, HD 14 a HD 16 se kvalifikovali do Krajského přeboru jednotlivců v Říčanech (dívky měly přímý postup). I v tomto roce si naši hráči zajistili postupy:

V kategorii HD 10:

2. místo obsadil Antonín Pešek, který měl i přímý postup (na prvním nepostupovém místě skončil Daniel Hock)

V kategorii HD 12:

1.místo obsadil Marek Laniak

3.místo obsadil Adam Pešek

Postupujícím blahopřejeme a všem dětem děkujeme za reprezentaci oddílu :-)

Simultánka v Milovicích

Všichni se určitě pamatujeme na celorepublikový projekt „Piána na ulici“, ve kterém pražský kavárník Ondřej Kobza chtěl podpořit setkávání a život v ulicích měst. Účelem projektu bylo dát lidem příklad, co všechno mohou na veřejném prostoru dělat, jak jej mohou oživit. Další jeho projekt, „Šachy na ulici“, který připravil spolu se svými přáteli, realizovalo i naše město. Šachový stolek je umístěn před radnicí a je přístupný pro všechny obyvatele našeho města.V současné době si kromě Milovic můžete šachy na ulici zahrát v Praze, Ústí n/L, Zákolanech, Neratovicích, Čelákovicích nebo v Rokytnici a nová místa přibývají každým dnem.

U příležitosti předání šachového stolku veřejnosti uspořádal náš oddíl šachovou simultánku 10.5.2016 s IM Vojtěchem Plátem, úřadující mistrem ČR v bleskovém i klasickém šachu, který sehrál úvodní bleskovou partii s Pavlem Postupou (našim trenérem), přeborníkem Prahy v bleskovém a rapid šachu a následnou simultánku s 12 hráči ŠK Milovice. Slavnostní první tah na šachovém stolku provedl pan Ing. Milan Pour, starosta našeho města, který i následně popřál našim hráčům hodně zdaru do simultánky. Zbývá pouze dodat, že IM Vojtěch Plát potvrdil, že patří k našim nejlepším hráčům, a všechny partie vyhrál.

7. kolo RŽL Český Brod

Poslední turnaj regionální žákovské ligy se hrál v Českém Brodě jako Memoriál profesora Jaroslava Pelikána. Tento silně obsazený turnaj se hrál ve dvou kategoriích-mladší a starší. Z našeho oddílu se účastnilo 7 dětí (Antonín, Marek, Daniel, Pavel, Eva, Pepíno a Oleg). Našimi nejúspěšnějšími hráči byli Antonín a Marek, oba získali v kategorii mladších 5,5 bodů, uhráli si 3. VT (Toník ji pouze potvrdil, získal ji už dříve díky elu), a skončili na 3. místě-Toník a 4. místě Marek. Blahopřejeme :-).

Krajský přebor družstev

Na letošní Krajský přebor družstev mladších žáků 1.5.2016 v Říčanech jsme postavili pouze jedno družstvo, ale doufali jsme, že se umístí na předních místech. Posilou nám byla Anička Lhotská z OÁZY Praha na první šachovnici, druhou hájil Antonín Pešek, třetí Marek Laniak, čtvrtou Adam Pešek, pátou Radek Čihák a šestou střídali Eva Šubrtová a Pavel Landa. Po celou dobu turnaje jsme hráli na předních šachovnicích, ale bohužel prohra v posledním kole nás odsunula až na 12. místo ( při výhře jsme mohli být 4-5). Pochvalu zaslouží Anička Lhotská, Antonín Pešek a Radek Čihák, kteří měli 4,5 bodu ze 7 možných.

Krajský přebor do 8. let

Krajský přebor do 8. let se letos konal v Kamenici 30.4.2016. Náš oddíl reprezentoval nejmladší člen Daniel Hock (nar. 2010), který patřil i k nejmladším účastníkům KP. Daneček se neztratil a uhrál 4 body, obsadil 14. místo a protože porazil i několik silnějších hráčů, tak si uhrál i 4. VT. Blahopřejeme:-).

Krajský přebor v rapid šachu

V Krajském přeboru v rapid šachu 2.4.2016 v Neratovicích jsme obsadili dvě kategorie: do 10. let (Antonín, Marek, Eva, Pavel a Daniel) a do 14. let (Oleg). Nejúspěšnějším hráčem byl v kategorii do 10. let Antonín Pešek, který s 5. body obsadil šesté místo.

6. kolo RŽL 26.3.2016 Kolín

Turnaje O velikonočního beránka se zúčastnil pouze Oleg Rambousek v kategorii starších, který získal 4. body a obsadil krásné 10. místo mezi silnými hráči nejen z našeho regionu (4 hráči před ním byli z jiných částí republiky). Bohužel ostatní děti se neúčastnily z důvodu prázdnin.

5. kolo RŽL 27.2.2016 Úvaly

Také v Úvalech hrálo 5 našich hráčů-Antonín, Adam, Eva, Pavel a Radek. Nejlepším byl Antonín Pešek s 5. body na pátém místě (před ním byli ale 3 hráči z jiné části kraje) a Adam Pešek také s 5. body na sedmém místě.

4. kolo RŽL 30.1.2016 Kouřim

Turnaje v Kouřimi se zúčastilo 5 našich dětí, nejlepším byl Marek Laniak s 5. body na šestém místě.

Vánoční turnaje ŠK Milovice

Vánoce jsou dobrou příležitostí pro sehrání turnaje, my jsme připravili pro naše děti dokonce turnaje dva. První byl turnaj jednotlivců, druhý pak turnaj rodinných dvojic. Chtěli jsme, aby i rodiče nebo prarodiče poznali, jaké to je hrát turnaj a aby svou účastí děti podpořili v jejich šachovém snažení:-).

Turnaj jednotlivců vyhrál Marek Laniak s plným počtem 7. bodů, druhé místo obsadil Adam Pešek
s 6. body a třetí místo Antonín Pešek s 5. body.

V turnaji rodinných dvojic se utkalo systémem každý s každým 6 dvojic. První místo obsadili Peškovi, druzí byli byli Rambouskovi a třetí Čihákovi. Všem rodičům i prarodičům děkujeme za podporu dětí v tak náročném koníčku, jako jsou šachy.

Zbývá jen dodat, že všichni účastníci obdrželi ceny, nejlepší jednotlivci medaile, nejlepší rodinná dvojice pohár.

3.kolo RŽL 5.12.Čelákovice

Na turnaji O pohár starosty města Čelákovice reprezentovali ŠK Milovice Antonín, Adam, Marek a Daniel v kategorii mladších, starší jsme tentokrát neobsadili. Přesto to byl pro naše hráče úspěšný turnaj. První místo s 6. body obsadil Antonín Pešek, třetí místo s 5. body Marek Laniak a čtvrté místo také s 5. body Adam Pešek.Všem hráčům blahopřejeme :-).

2.kolo RŽL 7.11.2015 Poděbrady

Na turnaji O krále a královnu Symfonie 2015 jsme obsadili starší i mladší kategorii. Náš oddíl zastupovali Markéta a Oleg v kategorii starších, v mladších pak Marek, Adam, Antonín, Pavel, Eva a Daniel (náš nejmladší hráč, který byl na prvním turnaji).Více se nám dařilo v mladší kategorii, kde Marek Laniak obsadil s 6 body třetí místo a Adam Pešek s 5 body páté místo.

Přebor Prahy v bleskovém šachu

Přeborníkem Prahy v bleskovém šachu se 1.12.2015 stal jeden z našich vedoucích Pavel. Je to jeho druhý titul v tomto roce a zajistil mu účast na Mistrovství ČR v bleskovém šachu, tj. postoupil mezi 50 nejlepších blicařů republiky. Turnaj bude přenášet i ČT a Pavel slíbil, že nám do kamery zamává :-)

4.ročník naššeho turnaje

Šachové ohlédnutí 4. ročník turnaje „O pohár města Milovice“ se uskutečnil 3.10.2015 za podpory města Milovice a firmy IRE s.r.o. díky které se podařilo zajistit ceny pro všechny účastníky. Zábavný park Mirakulum věnoval 4 vstupenky, o které se mezi dětmi losovalo, firma CK Neckermann věnovala pro vítěze kategorií stavebnice lego a knihu pro nejmladšího účastníka.

Děti našeho regionu, ale i několik dětí z Prahy, se zúčastnilo námi pořádaného turnaje, který se hrál ve dvou kategoriích-mladší a starší žáci jako první turnaj regionální žákovské ligy. ŠK Milovice reprezentovalo celkem 10 dětí, 7 v kategorii mladších a 3 v kategorii starších. Nejlepším z nich byl na 2. místě v kategorii mladších Adam Pešek s 6 body.

Pořadí v kategorii mladších:
1. Filip Růžička, ŠK PORG Praha
2. Adam Pešek, ŠK Milovice
3. Adam Feix, Klub šachistů Říčany 1925

Pořadí v kategorii starších:
1.Jaroslav Boháč, ŠK Český Brod
2. Jakub Kubíče, ŠK JOLY Lysá n.L.
3. Michal Döme, ŠK JOLY Lysá n.L.

Regionální přebor škol šachu 4.11.2015 se v DDM Nymburk uskutečnilo regionální kolo soutěže žákovských družstev v šachu pro okresy Nymburk, Kolín a Mladá Boleslav. V kategorii 1.-5. třída se zúčastnilo 9 družstev, mezi nimi i družstva obou škol z Milovic, která dosáhla velmi pěkného úspěchu. Družstvo ZŠ T.G.Masaryka ve složení Martin Šoltés, Adam Pešek, Antonín Pešek a Markéta Šídlová skončilo na prvním místě a družstvo ZŠ Juventa ve složení Jana Čiháková, Adam Vohralík, Radek Čihák a Denis Vohralík na druhém místě. Obě družstva postupují do Krajského kola v Neratovicích. Dětem blahopřejeme.

Druhý turnaj regionální žákovské ligy 7.11.2015 v Poděbradech

Tohoto turnaje se zúčastnilo 8 dětí z našeho šachového kroužku. Nejvíce se dařilo Marku Laniakovi, který obsadil 3.místo se 6 body , Adam Pešek s 5 body skončil na 5.místě.

V průběžném pořadí regionu tito dva hráči vedou kategorii HD12, kde Adam Pešek je na prvním místě a Marek Laniak na druhém místě. Na druhém místě je také v kategorii HD 10 Antonín Pešek.

Kroužek 28.9.2015

Šachový kroužek 28.9.2015 z důvodu státního svátku odpadá. Na všechny děti se těšíme 3.10. na turnaji v Milovicích. Nezapomeňte se přihlásit!!! :-)

1. turnaj Grand Prix

První turnaj Grand Prix ČR v rapid šachu v Hostivicích 5.9.2015 v silné konkurenci a se ziskem 8,5 bodů z 9 možných vyhrál jeden z našich vedoucích Pavel. Blahopřejeme.

Začínáme 14.9.2015

Ve školním roce 2015/2016 začíná šachový kroužek 14.9.2015. Kde: Malý sál Kulturního domu od 16.30 hod.(ve stejný čas a dobu jako v minulém školním roce):-)

4. ročník turnaje v Milovicích

ŠK Milovice oznamuje, že 4. ročník turnaje o "Pohár města Milovice" se uskuteční 3.10.2015 opět ve třech kategoriích-mladší žáci, starší žáci, dorostenci+dospělí. Zaškrtněte si termín v kalendáři, budeme se těšit na Vaši účast :-)

Prázdniny

V období od 29.6. do 5.9. se šachový kroužek nekoná.Všem dětem přejeme hezké prázdniny :-)O zahájení kroužku budeme informovat zde:-)

Přebor Prahy v rapidu

Dne 27.6.2015 se v rámci turnaje Zlatá Praha rapid open uskutečnil přebor Prahy v rapid šachu. Přeborníkem Prahy se stal Pavel Postupa, jeden z našich vedoucích :-)

Dobojováno:-)

22.6.2015 jsme dohráli poslední partie oddílového přeboru a mohli jsme konečně vyhlásit výsledky.Letos poprvé jsme oddílový přebor hráli ve 2 skupinách a to proto, že nám začalo chodit na kroužek více dětí a hrát přebor tolika dětí různé výkonnosti v jedné skupině se nám zdálo nefér:-) První skupinu vyhrál Adam Pešek, druhý byl Radek Čihák a třetí Adam Vohralík. Druhou skupinu finišem 4 bodů ze 4 vyhrál Marek Laniak, druhý byl Denis Vohralík a třetí Martin Šoltés. Děti v obou skupinách na prvních 3 místech obdržely medaile, ceny pak všechny děti, které se přeboru zúčastnily.

Vyhlašovali jsme také řešitelskou soutěž diagramů, kde děti měly ve 2 kategoriích řešit šachové úlohy, kterých bylo 21. Mezi pěti nejlepšími byli: Radek Čihák, Antonín Pešek, Marek Laniak, Jana Čiháková a Martin Šoltés.

Krajský přebor HD10-HD16

V Mladé Boleslavi, už po několikáté za sebou, se 20-21.6.2015 uskutečnil Krajský přebor Středočeského kraje v kategoriích HD10-HD16. Děti našeho kraje celý rok bojovaly v regionálních turnajích o dobré umístění a postup na tento přebor. Náš oddíl zastupovalo 6 hráčů-do kategorie HD10 postoupili z prvního a druhého místa regionální soutěže Antonín Pešek a Denis Vohralík, tuto kategorii si zahrál i Marek Laniak, který obdržel divokou kartu komise mládeže a Sabinka Vohralíková. O kategorii výš byli Adam Vohralík a Edita Svobodová. Naše děti bojovaly statečně, některým se dařilo víc, některým méně, ale v tak těžké konkurenci 119 nejlepších dětí byl každý bod úspěchem.

Největší pochvalu zaslouží Marek Laniak. V kategorii HD10 získal 6,5 bodů z 9 možných a obsadil celkové třetí místo v této kategorii. O pouhý půlbod méně získal Antonín Pešek a s 6 body skončil na 7. místě. Oba kluci postupují na Mistrovství Čech.Blahopřejeme :-)

Mistrovství ČR do 8.let

Mistrovství ČR do 8. let v Klatovech 9-10.5. se zúčastnil Toník Pešek, v konkurenci 89 hráčů v 9.kolech nasbíral 6. bodů a skončil na krásném 20. místě v republice:-)

3.místo Toníka v KP do 8.let

3. května se odehrál v DDM Poděbrady Krajský přebor dětí do 8 let. Náš oddíl reprezentovali Toník Pešek, Jana Čiháková, Sabina Vohralíková a Eliška Kroutilová. Větší šance na medailové umístění jsme dávali hočičkám, přece jen byly tři, ale bohužel se jim nezadařilo. Zato Toník Pešek uhrál mezi 44 účastníky 6 bodů a obsadil v konkurenci nejmladších hráčů našeho kraje 3. místo. Blahopřejeme.

Krajský přebor družstev

Krajský přebor družstev mladších žáků se konal, dalo by se říct, že už tradičně, 1.5.2015 v Říčanech. Letos jsme vyslali do boje 2 družstva, paradoxně nám chyběli kluci na sestavení družstva třetího (všechny ostatní oddíly mají spíš opačné problémy-chybí jim holky:-)). Každé družstvo muselo mít dívku a mladšího žáka, proto v družstvu ŠK Milovice hráli Denis Vohralík, Toník Pešek a Edita Svobodová,těmi staršími a zkušenějšími byli Adam Vohralík, Oleg Rambousek, Radek Čihák a Adam Pešek, kapitánem byl Toník Pešek, vítěz oddílového turnaje o kapitány. Druhé družstvo jsme pojmenovali ŠK Milovice Girls, jak už název napovídá, družstvo bylo složeno z 6 dívek - kapitánka Markéta Šídlová, Katarína Petényiová, Eva Šubrtová, Valentýna Mullerová, Jana Čiháková a Sabina Vohralíková. Toto družstvo budilo zaslouženou pozornost, bylo totiž prvním družstvem v Krajském přeboru mladších žáků, které bylo složeno pouze z dívek. Naše slečny šachy závodně nehrají dlouho, většina teprve od září loňského roku, přesto statečně bojovaly proti zkušenějším hráčům Středočeského kraje. Nejlepší hráčkou byla Sabinka Vohralíková s 2,5 body.

Druhé družstvo, ŠK Milovice, bylo nasazené jako 12 a také 12 skončilo v celkovém pořadí. Nejlepší hráčkou družstva byla Edita Svobodová, která měla úctyhodných 7 bodů ze 7 partií a byla jednou ze čtyř hráčů, kteří tento bodový zisk dosáhli. Pochvalu zaslouží také kapitán družstva Toník Pešek, který získal 5 bodů.

Pevně doufáme,že příští rok se nám podaří postavit družstva tři, aby si zahrály i další děti, které nám dělají radost v regionálních soutěžích (a kdyby se nám podařilo postavit i další družstvo dívek, abychom dokázali, že i slečny šachy baví, vůbec bychom se nezlobili-zas tak nereálné to není, do oddílu chodí další 3 holčičky, které zatím získávají zkušenosti:-)).

Velikonoční turnaj v Kolíně

O velikonočního beránka a další body do regionální soutěže vyjelo tentokrát bojovat 4.4.2015 7 dětí. Tentokrát největší pochvalu zaslouží Toník Pešek, který s 5 body obsadil i 3. místo v kategorii mladších a získal jednoho z velikonočních beránků a pohár. Speciální pochvalu musíme udělit i dalším 2 hráčům-Denis Vohralík a Marek Laniak si uhráli IV.VT a rozšířili řady klubu IV.VT na číslo 8 :-)

Turnaj v Úvalech

Dalšího turnaje regionální žákovské ligy 21.3.2015 v Úvalech se zúčastnilo rekordních 14 dětí z našeho kroužku. Potěšilo nás, že i naši nejmladší nasbírali bodíky a získali zkušenosti :-) Nejvíce však musíme pochválit 5-bodové hráče Toníka Peška, Adama Vohralíka a Editu Svobodovou, která si uhrála na tomto turnaji i IV. VT. Samozřejmě ale největší pochvalu zaslouží Adam Pešek, který získal dokonce 5,5 bodu a obsadil druhé místo.

Zrušení kroužku

Šachový kroužek z důvodu prázdnin 2.3.2015 odpadá.

Vánoční turnaj

Dne 21.12.2014, po přednášce trenéra, jsme pro děti připravili Vánoční turnaj-přemýšleli jsme nad názvem, pak nás napadlo, že v kroužku máme 7 holčiček-princezen, takže název byl na světě-O vánoční princeznu Milovic a protože v každé pohádce je i princ, tak druhý turnaj byl O vánočního prince Milovic :-). Turnaje jsme uspořádali 2-jeden pro holky a druhý pro kluky. Kdyby alespoň v jednom turnaji bylo 6 účastníků, mohli hrát i o výkonnostní třídy, bohužel každý turnaj měl pouze 5 účastníků. Vítězem turnaje kluků se stal Radek Čihák, turnaj holek vyhrála Markéta Šídlová. Nejlepší tři hráči v každém turnaji dostali medaile, drobné ceny pak byly pro každého.

Vánoční kapr 20.12.2014

20.12.2014 jsme se zúčastnili turnaje v Mladé Boleslavi. 7 hráčů, 1 hráčka a 1 vedoucí Martin se vypravili bojovat o první místo ve svých kategoriích a právo ulovit vánočního kapříka, cenu pro nejlepšího. Kapříka si nakonec ulovil pouze náš vedoucí, který v kategorii dorostenci a dospělí obsadil se 6,5 body první místo. V kategorii mladších žáků měli Adam a Antonín Peškovi po 5 bodech, Radek Čihák 4,5 bodů, Adam Vohralík měl 4 body. Tentokrát pochválíme i Martina Šoltése, který měl poprvé na turnaji 3,5 bodů a Sabinku Vohralíkovou, která patřila mezi nejmladší účastníky.

Přednášky Ing. L. Roška

Díky sponzorskému příspěvku firmy Novasol se mohla uskutečnit série přednášek pro naše děti. Jako přednášejícího jsme vybrali Ing. Luboše Roška, trenéra Hradeckého šachového svazu a extraligového hráče. Přednášky se uskutečnily 8.12., 12.12. a 21.12.2014 ve tříhodinových blocích. Pan trenér s dětmi probral způsoby tréninku, rozebíral s nimi partie, zdůraznil zapisování poznámek jak z kroužku, tak i přednášek ... Doufáme, že děti se budou radami řídit a zaznamenají hodně úspěchů :-)

Mistrovství Čech

Mistrovství Čech, které se konalo v Harrachově 14.11.-16.11.2014, se zúčastnili dva naši hráči-do kategorie do 10.let se z Krajského přeboru probojoval Adam Pešek, Open kategorie do 8.let se zúčastnil Antonín Pešek.Oba dva statečně bojovali s nejlepšími hráči Čech. Adam získal 4 body z 9 možných bodů, Antonín měl 5 bodů z 9 možných a obsadil 11 místo. Blahopřejeme!!! Doufáme, že dalšího mistrovství se zúčastní ještě více hráčů, zvlášť v kategorii dívek, která je Open(znamená to, že se mohou zúčastnit všechny dívky).

Poděbrady 8.11.2014

Turnaje v Poděbradech se zúčastnilo 12 dětí z našeho kroužku. Nejlepším byl Radek Čihák, který měl 4,5 bodů, 4 body vybojovali Adam Pešek, Antonín Pešek a Adam Vohralík. Pochvalu za statečnost zaslouží i naši nováčci-po turnaji v Milovicích jeli bojovat i do Poděbrad a i tam získali nějaké ty bodíky:-)

17.11.2014 kroužek odpadá

Z důvodu státního svátku, který připadá na pondělí 17.11.2014, se kroužek nekoná :-(

Přebor šškol

Dne 6.11.2014 se v DDM Nymburk konal přebor šškol v ššachu. I našše dvě šškoly vyslaly své zástupce (děti, které chodí do naššeho kroužžku), aby hájili čest své šškoly v I.kategorii (1-5. třída). Družžstvo ZŠ T.G.Masaryka tvořili: Martin ŠŠoltés, Adam Peššek, Antonín Peššek a Edita Svobodová. ZŠŠ Juventa vyslala do boje Janu Čihákovou, Adama Vohralíka, Radka Čiháka a Denise Vohralíka. V konečném zúčtování obsadila ZŠ T.G.Masaryka 2. místo a postoupila do Krajského přeboru šškol, ZŠŠ Juventa obhájila 3. místo z loňského roku. Zástupcům obou šškol blahopřejeme. Pochvalu zasloužží hlavně hráči, kteří měli 4 body z 5 odehraných partií-Denis Vohralík, Adam Peššek a Antonín Peššek.

Podzimní prázdniny

Kroužžek dne 27.10.2014 z důvodu podzimních prázdnin odpadá ( neodpadají úkoly, na stránkách budou umístěny :-))

3. ročník naššeho turnaje

ŠŠachový turnaj „O pohár města Milovice“

Dne 4.10.2014 se uskutečnil již třetí ročník ššachového turnaje „O pohár města Milovice“ za podpory firem Novasol s.r.o., Neckermann Česká republika, IRE Milovice a města Milovice. ŠŠachisty přivítal a mnoho zdaru popřál pan Mgr. Z. Milata. 81 hráčů naššeho regionu, ale i třeba z Liberce, Zdic a Libšštátu, bojovalo ve 4 kategoriích o poháry a medaile na 7 kol a 2x20 minut na partii.

Nejúspěšnějššími hráči v kategorii mladšších žžáků byli:

1. Lukᚹ Němeček z DDM Symfonie Poděbrady, který měl plný počet bodů

2. Pavel Němeček z DDM Symfonie Poděbrady

3. David Adam z ŠŠK Libšštát

V kategorii staršších žžáků bylo toto umístění:

1. Jakub ŠŠulc z ŠŠachklubu města Dobrovice

2. Martin Novotný z DDM Symfonie Poděbrady

3. Adam Harcuba z TJ Auto ŠŠkoda Mladá Boleslav

Kategorie juniorů:

1. Dominika Tanglová z ŠŠK JOLY Lysá n.L.

2. Tomᚹ Zmátlík z TJ Auto ŠŠkoda Mladá Boleslav

3. Jan ŠŠafránek z DDM Symfonie Poděbrady

Kategorie dospělých:

1. Pavel Postupa hrající za Grop Praha (jeden z naššich vedoucích)

2. Jan Lašštovka z TJ Desko Liberec

3. Josef Smejkal z TJ Auto ŠŠkoda Mladá Boleslav

Milovické děti sout잾ily v rámci turnaje o nejúsp칚nějššího hráče Milovic, který získával pohár. Pochvala patří vššem- některé děti byly na svém prvním turnaji a přesto získaly nějaké ty bodíky, i kdyžž ššachový kroužžek navšštěvují teprve od září.

Titul nejlepššího hráče Milovic získal Adam Peššek. V turnaji mladšších žžáků, který byl početně nejobsazenějšší, získal 5 bodů a celkově obsadil 6. místo, stejný počet bodů měl i Adam Vohralík ve stejné kategorii na 7. místě (5 bodů měli hráči na 4-7. místě, rozhodovalo zde pomocné hodnocení).

4,5 bodů získal třetí nejlepšší z naššich hráčů-Antonín Peššek, kterému teprve bude 7 let, a přesto porᾞí staršší ššachisty.

Tradičně jsme vyhlaššovali i nejmladšší hráče-úplně nejmladšší byla Linda Kubíčková z Čelákovic, určitě se na nás nebude zlobit, když prozradíme, žže se narodila v roce 2010, mezi dalšší dva nejmladšší patřila i Sabina Vohralíková z Milovic a David Adam z Libšštátu. Oběma je teprve 6 let.

Řeššitelská sout잾 2014/2015

Diagramy do sout쾞e se prozatím budou lušštit ze stránek naššeho kroužžku a to tak, žže diagramy budou umístěny v levém menu na stránkách. Řeššení se pak zaššle buď na email sachy.milovice@seznam.cz, do předmětu číslo diagramů, do textu vyřeššení a podpis (tj. jeden úkol-jeden email), nebo se vyřeššení předá osobně na kroužku vedoucím. Po dokončení úprav nových stránek se body budou automaticky doplňovat do systému.

Začínáme !!!

ŠŠachový kroužžek začíná v tomto šškolním roce 15.9.2014. Kde: Malý sál Kulturního domu od 16.30 hod.. Rádi přivítáme začátečníky i pokročilé. Máme opět připravenu řeššitelskou sout쾞 diagramů, oddílový přebor a samozřejmě se zapojíme do regionálních sout잾í a přeborů šškol.

Zlatá Praha Open

Turnaje Zlatá Praha Open, který se hrál od 22.6. do 29.6. 2014 jako otevřený turnaj hraný současně jako Přebor Prahy v kategoriích jednotlivců, žžen, U20 a U18 v DDM hl. města Prahy-Karlínské Spektrum, se zúčastnil také nṚ vedoucí Pavel Postupa. Ve velké konkurenci se mu podařilo turnaj vyhrát a stal se také přeborníkem Prahy. Blahopřejeme :-) Výsledky

Finále Krajského přeboru

Celkem 131 dětí hrálo v Mladé Boleslavi od 22.6. do 23.6. finále Krajského přeboru v kategoriích do 10,12,14 a 16 let. I nᚹ oddíl měl své zastoupení-vítěz regionálního přeboru do 10. let Adam Peššek odjel bojovat o postup na Mistrovství Čech. Spolu s ním i Antonín Peššek (jeho bratr), který jako ššestý v regionálním přeboru SD obdržžel divokou kartu. Postupový klíč na Mistrovství Čech byl přísný-probojovat se mohlo pouze 37 dětí ze vššech kategorií. Proto nás pot칚ilo, žže mezi těmito dětmi byl i Adam Peššek, který získal 5 bodů a tento postup si zasloužženě vybojoval. Blahopřejeme :-) Antonín Peššek získal 2,5 bodů se starššími soupeři a byl i nejmladšším účastníkem Krajského přeboru (je mu teprve 6,5 let).

Řešitelská sout쾞 diagramů

I tento rok jsme připravili pro děti řeššitelskou sout쾞 diagramů, tento rok ve dvou kategoriích. Začátečníci řeššili diagramy s jednotažžkami, pokročilí už dostávali těžšžší diagramy. Vítězem první kategorie se stal Marek Laniak s 109 body, druhé místo obsadil Denis Vohralík s 105 body a třetí místo Jana Čiháková s 104 body. Druhou kategorii s těžšžšími diagramy vyhrál Radek Čihák s 89 body, druhý byl Adam Peššek s 83 body a třetí místo obsadil Antonín Peššek s 74 body. Vššichni účastníci obdržželi sladkou odměnu, nejlepšší pak diplomy.

Oddílový přebor

Oddílový přebor se hrál od 7.4. do 26.5. 2014 systémem kažždý s kažždým.Přebor odehrálo 12 dětí a historicky druhým oddílovým přeborníkem se stal Adam Peššek, který měl plný počet bodů. Na druhém místě skončil Radek Čihák a na třetím místě Oleg Rambousek. Nejlepšší hráči obdržželi medaile, vššichni si pak odnesli cenu.

Turnaj Český Brod

Turnaje v Českém Brodě, který se hrál zároveň jako memoriál prof. J. Pelikána, se zúčastnili 4 našši hráči. A to: Adam Pešek, Oleg Rambousek, Adam a Denis Vohralíkovi. Nejlépe si vedl Adam Peššek, který získal 5. bodů a obsadil celkové 6. místo v turnaji mladšších. Tímto turnajem také skončila regionální žžákovská liga, ve které se dařilo Adamovi Pešškovi, který obsadil první místo v kategorii do 10. let, na 6. místě se umístil Antonín Peššek a do první desítky se ješště veššel i Denis Vohralík, který byl devátý. V kategorii do 12 let se našši hráči umístili v první polovině, ve staršších kategoriích jsme obsazení neměli. Vššem naššim hráčům blahopřejeme :-)

Pražžská ššachová liga

Ve stejném termínu jako turnaj v Pravoníně, se hrál i dalšší turnaj Pražžské ššachové ligy, kde nás reprezentovali Adam Peššek a Oleg Rambousek. Oba kluci měli 4 body, Adam se umístil jako třetí v kategorii do 10 let, Oleg byl pátý v kategorii do 12 let. I těmto dvěma hráčům blahopřejeme.

Krajský přebor dětí do 8 let

Našši nejmladšší se vypravili 3.5.2014 do Pravonína, aby se zúčastnili Krajského přeboru do 8 let. Toník Peššek, Denis Vohralík a Janička Čiháková statečně bojovali se stejně starými dětmi o titul krajského přeborníka. Nakonec Toník obsadil 10. místo, Denis byl na 11. místě-kluci měli oba 4 body, Janička pak skončila na 35. místě. Vššem třem blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci naššeho kroužžku.

KP družžstev do 12 let

1.5.2014 opět Říčany hostily 21 družžstev nejmladšších ššachistů naššeho kraje. I my jsme vyslali družžstvo doplněné hostem Honzou Šuráněm, aby hájilo našše barvy. Honza obsadil našší první ššachovnici a měl (stejně jako loni) nejlepšší výsledek-prohrál pouze jednou. Družžstvo muselo mít povinně dívku, a tak ta našše, Janička Čiháková, která byla zároveň kapitánkou, hrála na druhé ššachovnici, dalšší ššachovnice hájili Adam Vohralík, Oleg Rambousek, Adam Peššek (zástupce kapitánky), Radek Čihák a Antonín Peššek(kluci se střídali, protožže družžstvo hrálo o 6 hráčích). Letos jsme obsadili 13. místo-měli jsme 3 výhry, 1 remízu a 3 prohry, oproti loňskému roku jsme si polepššili o 7 míst. Protožže na rozdíl od jiných klubů máme mladé hráče, můžžeme ve stejném složžení hrát i příšští rok-a pro ten jsme si stanovili, žže se umístíme do první desítky :-) A protožže máme opravdu mladé hráče, tak pro ten dalšší rok (t.j. za 2 roky) stanovujeme cíl medaili (nejlépe zlatou, ale bude stačit i stříbrná, bronzová, nebo bramborová :-))

O velikonočního beránka-Kolín

Turnaje o velikončního beránka 19.4.2014 se za nᚹ oddíl zúčastnili pouze dva hráči-Toníček Peššek a Oleg Rambousek. Turnaj hrálo 45 dětí naššeho regionu v jednom turnaji, samostatně se pak vyhlaššovaly jednotlivé kategorie. Zde Toníček obsadil 3. místo v mladšší kategorii a zároveň byl i nejmladšší účastník, Oleg získal 4 body.

KP do 14 let rapid ššach

Český Brod pořádal krajský přebor do 14 let v rapidu dne 12.4.2014. Sjeli se sem nejlepšší hráči celého naššeho kraje, takžže získat bodíky bylo t쾞ké. NṚ oddíl reprezentovali Denis Vohralík, Adam a Antonín Pešškovi, Radek a Jana Čihákovi. Soupeři, byli opravdu t쾞cí, takžže 3 bodíky, které získali našši nejlepšší, jsme považžovali za úspěch.

PŠL 5.4.2014

V Praze se nám líbilo a tak děti vyrazily na dalšší turnaj Pražžské ššachové ligy, tentokrát ve čtyřech-Adam a Denis Vohralíkovi, Oleg Rambousek a Radek Čihák. Tentokrát nejvíce bodů získal Adam Vohralík (4 body), který ažž do 3.kola vedl startovní pole.

Úvaly-turnaj RŽL

22.3.2014 se konal dalšší turnaj regionální žžákovské ligy-tentokrát byly pořadatelem Úvaly. Z naššeho oddílu se účastnilo 7 dětí-Martin ŠŠoltés, Adam a Denis Vohralíkovi, Oleg Rambousek, Adam Peššek, Jana a Radek Čihákovi. Na pátém turnaji našší ligy získal nejvíc bodů Radek-a to 4,5 bodů a Adam Peššek, který měl 4 bodíky.

Zrušení kroužžku 21.4.2014

Kroužžek 21.4.2014 z důvodu velikonočních svátků odpadá.

Oddílový přebor 2014

ŠK Milovice zahajuje dnem 7.4.2014 oddílový přebor pro rok 2014. Podrobnosti v propozicích v sekci turnaje.

Turnaj Stará Boleslav

Ve žžlutých barvách ŠŠK Milovice přijeli na silně obsazený turnaj do Staré Boleslavi bratři Peššci a bratři Vohralíkovi. Vššichni bojovali jak se známými tak i novými, ale silnými soupeři, s těmito výsledky : Tonda P. 2body, Denis V. 3body, Adam V. 4body a Adam P. 5bodů. Adam Peššek s 5 body získal v kategorii H10 první místo, celkově s H12 byl osmý. R.P.

Zruššení kroužžku 24.2.2014

Dne 24.2.2014 se z důvodu prázdnin kroužžek nekoná.

Turnaj v Kouřimi

Turnaje v Kouřimi se zúčastnilo 7 dětí naššeho kroužžku. Nejlepšším z nich byl Oleg Rambousek, který měl 4,5 bodu a zasluhuje pochvalu za bojovnost. 4 body získali Adam Peššek a Antonín Peššek, který si zároveň uhrál i IV. VT a stal se našším nejmladšším držžitelem této třídy. Statečně se držželi i našši dalšší dva nejmladšší-Denis a Janička, kteří měli oba 2 bodíky.

Turnaj v Mladé Boleslavi

Do Mladé Boleslavi se 21.12.2013 vypravilo pro vánočního kapra (cenu pro vítěze kategorií) 8 dětí a našši vedoucí Martin a Pavel.Turnaje na 7. kol se zúčastnilo 104 hráčů a nejvíc se dařilo naššim vedoucím, kteří měli shodně 6,5 bodů (remizovali pouze spolu) a obsadili ve své kategorii 1. a 2. místo. Na 5 bodů dosáhl užž po druhé za sebou Adam Vohralík a byl i nejúsp칚nějšším hráčem z naššich dětí. Více jak polovinu bodů, konkrétně 4, získali i Adam Peššek ( v kategorii do l0. let obsadil 4. místo) a Radek Čihák, který díky tomu, žže měl silné soupeře, získal IV. VT i při 4 bodech. Chválíme i našše nejmladšší-Toníka, Janičku a Denise, kteří se opět nebáli většších a silnějšších soupeřů a nějaké bodíky jim sebrali:-)

23.12. a 30.12.2013

ŠŠachový kroužžek z důvodu prázdnin odpadá 23.12. a 30.12. 2013. Kroužžek bude opět 6.1.2014. Vššem dětem přejeme do Nového roku hodně úspěchů a vyhraných partií :-)

2. ročník naššeho turnaje

Do námi pořádaného turnaje "O pohár města Milovice" jsme nastupovali v rekordním počtu-hrálo 11 dětí. Od firmy IRE jsem dostali žžlutá trička a děti i našši vedoucí Martin a Pavel si je oblékli, takžže hned na první pohled bylo vidět kdo je z Milovic:-)

Turnaj se uskutečnil za podpory města Milovice, firmy IRE, cestovní kanceláře Neckermann a do naššeho města si přijelo zahrát 74 dětí naššeho regionu.Mladí ššachisté odehráli 7 kol na 2x20 minut. Vyhlᚹení proběhlo ve 4 kategoriích – do 10,12,14 a 16 let a v kategorii juniorů. Kažždý z vítězů kategorie si odvezl pohár, první tři pak medaile a ceny pro nejlepšší, ostatní účastníci si odnesli drobné upomínkové předměty věnované cestovní kanceláří Neckermann, vítěz kategorie do 12.let(v této kategorii hrálo nejvíc dětí) pak dostal stavebnici Lega, kterou věnovala stejná firma.

V jednotlivých kategoriích se děti umístily takto:

Do 10 let: 1. A. Feix (ZŠŠ Klánovice) 2. H. Uvíra (ŠŠK JOLY Lysá n.L.) 3. D. Hampl (ZŠŠ Mukařov)

Do 12 let: 1. M. ŠŠkrabánek (ZŠŠ Sadská)2. J. Boháč (TJ Sokol Český Brod) 3. J. Kubíče (ŠŠK JOLY Lysá n.L.)

Do 14 let: 1.J. Plechatová(TJ Kavalier Sázava) 2.A. Kronowetter (DDM Symfonie Poděbrady) 3.S. Ježžek (TJ Sokol Český Brod)

Do 16 let: 1. M. Homola(TJ Sokol Český Brod) 2.A. Vacek (DDM Sokol Nymburk) 3.B. Kronowetter (DDM Symfonie Poděbrady)

Junioři: 1. D. Tanglová (ŠŠK JOLY Lysá n.L.) 2. P. Plechata (TJ Kavalier Sázava)3.J. Janouššek (ŠŠK JOLY Lysá n.L.)

VyhlṚeni byli také nejmladšší účastníci turnaje, kterými byli: Antonín Peššek (Milovice), Jakub Paroulek (ZŠŠ Mukařov), Jana Čiháková (Milovice) a Kamila Němečková (DDM Symfonie Poděbrady).

Na turnaji si z naššich hráčů vedl nejlépe Adam Vohralík, který získal 5 bodů a obdržžel pohár pro nejlepššího hráče z Milovic. Pochvala patří také A. Pešškovi a O. Rambouskovi, kteří měli 4 body. Samozřejmě musíme pochválit i naše nejmenšší-Toníka, Denise, Janičku, Marka, Lukᚹe a Martina, někteří z nich hráli svůj první turnaj a přes to kažždý z nich měl alespoň bod, Marek dokonce 3,5 bodů.

Velké poděkování patří paní Pešškové, která pomohla zajistit ceny pro děti do turnaje:-)

Turnaj v Poděbradech

Na turnaj do Poděbrad jsme vyrazili vlakem-tedy 6 dětí, 2 vedoucí a 1 maminka:-)Dalšší minivýprava 2 dětí s tatínkem dorazila autem. Začátek turnaje se nám povedl nejlépe za celou dobu-pět dětí vyhrálo, jedno remizovalo a jen dvě nejmladšší děti prohrály. I druhé kolo vypadalo nadějně-opět vyhrálo pět dětí, jedno remizovalo a dvě prohrály. Dalšší kola už pro nás ale dopadla hůř:(. I přes to pro našše děti dopadl turnaj velmi dobře-Adam Peššek získal jako první na turnaji 5 bodů a v kategorii do 10. let obsadil 1. místo. Dobře si vedl i Adam Vohralík, který sice získal 4 body, ale IV. výkonnostní třídu si přes to uhrál(protožže za soupeře měl 4 hráče se IV. a 1 hráče se III.VT). Pochvalu zasloužží i našši nejmladšší- Antonín Peššek a Denis Vohralík-oba získali 3 body a statečně bojovali s těmi starššími.

Zruššení kroužžku 28.10.2013

Dne 28.10.2013 ššachový kroužžek z důvodu státního svátku odpadá:-(

Návšštěva Ing. Evžžena Gonsior

Dne 7.10.2013 přijel navšštívit nṚ ššachový kroužžek Ing. Evžžen Gonsior, který je dlouholetým trenérem mládežže a autorem několika ššachových publikací. Dětem povyprávěl o ššachovém dění, ukázal ššachové studie a i partie, které měl s sebou. Dozvěděli jsme se, žže umění hrát ššachy patřilo i mezi rytířské ctnosti a sedět u počítače a hrát jen hry je pro ššachisty ztráta času :-). Pan Gonsior udělil i několik dalšších rad-děti by v zahájení měly rozvíjet figurky a přehrávat si partie, nejen svoje, ale hlavně ostatních hráčů, aby se poučily z jejich chyb. Téměř po dvouhodinovém povídání jsme se s panem Gonsiorem rozloučili potleskem.

Turnaj v Mukařově

První turnaj regionální žákovské ligy se letos uskutečnil už 28.9.2013 v Mukařově. Na turnaj jelo 7 dětí z našeho kroužku, některé prohlašovaly, že ještě nejsou rozehrané a body že zatím nemám čekat :-). Nejvíce bodů měl A. Bičák-3,5 bodů a umístil se ve středu startovního pole, ostatní děti se umístily ve druhé polovině. Blahopřání patří malému Toníkovi Peškovi, který, i když byl nejmladším účastníkem, získal 2,5 bodu a porážel starší a zkušenější děti. Odkaz na výsledky je umístěn v záložce turnaje.

Krajský přebor v rapid ššachu

21.9.2013 se uskutečnil v Českém Brodě turnaj hraný zároveň jako přebor Středočeského kraje v rapid ššachu, kterého se účastnili i naši vedoucí Martin a Pavel. Pavel turnaj vyhrál a stal se zároveň krajským přeborníkem v rapidu, Martin skončil na 10. místě v turnaji(hráli zde i ššachisté např. z Prahy ...) a na 6. místě v krajském přeboru z celkem 58 účastníků.

PřednṚka

ŠŠachová přednṚka Ing. E. Gonsiora se uskuteční 7.10.2013 od 15 hodin a bude trvat okolo dvou hodin. Rodiče, babičky nebo dědečkové jsou podle slov pana přednṚejícího vítáni také:-)

PřednṚka Ing. E. Gonsiora

Do této sezóny připravujeme přednṚku (možžná i několik :-)) s renomovaným trenérem mládežže Ing. E. Gonsiorem. Pan Gonsior je bývalým ústředním trenérem mládežže, autorem několika publikací, trénoval i některé našše úsp칚né velmistry a pro zasvěcené můžžeme potvrdit: ano, je to ten pán z televize, který vystupoval v pořadu ČT4 "V ššachu".

Přebor kraje v bleskovém ššach

Krajského přeboru Středočeského kraje v bleskovém ššachu 1.9.2013 v Hostomicích se zúčastnili i našši vedoucí Pavel a Martin. Pavel obsadil 2. místo a Martin 7. místo v kraji. Blahopřejeme :-)

Start ve šškolním roce 2013/14

ŠŠachový kroužžek ve šškolním roce 2013/2014 začíná v pondělí 16.9.2013 od 16.30 hod. v malém sále Kulturního domu.

Našše první sezóna

ŠŠachový kroužžek vznikl v Milovicích v březnu 2012, kdy ho začalo navšštěvovat prvních 10 dětí. Větššina z nich uměla tahat ššachovými figurkami a tak se děti učily koncovky i zahájení.Zároveň se připravovaly na své první turnaje.

V září 2012 jsme děti zapojili do regionální žžákovské ligy. Za úkol jsme si dali navšštívit co nejvíce turnajů a získat zkuššenosti. Vzhledem k tomu, žže děti teprve začínaly, v medailové umístění jsme tento první rok nedoufali.Čekali je protihráči, kteří užž hráli minimálně rok, někteří již začínali třetí nebo i čtvrtou turnajovou sezónu.

Historicky prvním turnajem pro našše hráče by Okresní přebor škol v ššachu hraný 14.11.2012, kde za šškolu T. G. Masaryka v Milovicích nastoupilo družžstvo ve složžení: A. Bičák, O. Rambousek, A. Vohralík a R. Čihák.

Dalšším turnajem byl 24.11.2012 dokonce námi pořádaný turnaj regionální žžákovské ligy " O pohár města Milovice", kterého se zúčastnilo 57 dětí naššeho regionu. Nejlepšším hráčem Milovic byl Radek Čihák, který dostal pohár pro naššeho nejlepššího hráče. Celkem si zde zahrálo 10 dětí naššeho ššachového kroužku.

Regionální žžákovská liga pokračovala turnajem v Českém Brodě 15.12.2012, kde si zahrálo 8 naššich dětí, nejlepšší byl M. Bičák s 3,5 body z 7 možžných.

Na turnaj do Kouřimi 26.1.2013 vyrazilo 7 dětí. Nejlepšším z nich byl O. Rambousek, který získal 4 body z 7 možžných a jako první na turnaji získal více jak polovinu bodů.

Dalšším turnajem regionu byl turnaj v Úvalech 23.3.2013, zde hrály pouze 4 děti a nejlepšší hráč O. Rambousek měl 3 body. Kdežžto do Kolína na turnaj "O velikonočního beránka" 6.4.2013 odjelo dětí 8.I zde byl nejlepšší O. Rambousek s 3,5 body z 7 bodů.

Posledního turnaje regionální žžákovské ligy 11.5.2013 v Českém Brodě se zúčastnili pouze 4 hráči, nejlepšším byl A. Bičák se 4 body z 7 možžných.

Řeššitelská sout잾 diagramů

V tomto šškolním roce byla pro děti připravena řeššitelská sout쾞 20 diagramů. Ze začátku byly diagramy jednodušššší, ke konci řeššení vedlo přes více tahů. Nejlépe si v této sout쾞i vedl Radek Čihák, který nasbíral 74 bodů, hned za ním se umístil Adam Vohralík, který měl 70 bodů.

Oddílový přebor

Klub mladých o.s. uspořádal ve dnech 28.5.-29.5.2013 pro děti ze ššachového kroužžku oddílový přebor. Ceny zajistil a předal pan Mgr. Zdeněk Milata. Děti odehrály 7 kol na 2x20 minut dle pravidel ššachu FIDE. Na prvním místě se umístil Antonín Bičák, na druhém Adam Peššek a na třetím Oleg Rambousek. Nejlepšší dívkou byla Katarína Petényiová, nejmladšším účastníkem teprve pětiletý Antonín Peššek, který statečně bojoval se starššími soupeři. První tři obdržželi i medaile, Antonín Bičák se můžže pyššnit titulem prvního oddílového přeborníka. Dětem, které splnily podmínku udělení IV. výkonnostní třídy, byla tato třída udělena a nahlṚena do databáze Ššachového svazu ČR.

Marti 2016 © e-mail

počítadlo.abz.cz